HYBRID MINDS

Hybrid Minds začali svoju existenciu, keď sa spojili dvaja mladí nadšenci dnb - Josh White a Matt Lowe, neskôr sa k nim pridal vokalista Jeff Crake.

Svojím silným, melodickým emocionálnym drum and bassom reprezentujú novú hudobnú vlnu. Napájajú sa nie len na liquidfunk, ale aj soul, trip hop a rnb. Ich treky majú tendenciu vryť sa hlboko do pamäti kvôli zapamätateľným nežným vokálom vyrovnaných rovnako skvelým, ale tvrdším beatom.

Aj keď sú v tomto smere inovátormi, Josh ani Matt nie sú žiadnymi nováčikmi v bass music. Matt sa pôvodne venoval svojmu vlastnému, tvrdšiemu drum and bassovému projektu pod menom Sensa. Keď však prišiel na chuť melodickému liquid funku, v spolupráci s Joshom aka Haste, vytvorili vďaka svojmu talentu niekoľko trekov. Tie ich takmer okamžite zaradili na špičku liquid scény.

 

podporili ich aj najväčšie mená na scéne - Marcus Intalex, DJ Hype, Netsky, S.P.Y, Marky, John B, and Camo & Krooked, ktorí ich tvorbu zaradili do svojich setov. Jeden z ich prvých trekov „The Place“ zaznamenal v roku 2011 skvelý úspech na youtube. Na UKF kanáli dosiahlo vyše 350 tisíc videní. Bolo jasné, že kombinácia tvrdších bicích, jemných vokálov a chytľavých melódii je tou správnou cestou. Od tohto úspechu sa odvíjal ich ďalší osud.

Obaja na veľkú radosť dnb fanúšikov trvalo presedlali na liquid funk. Začali hľadať vokalistu, s ktorým by vytvorili trvalé spojenie. Keď narazili na Grimma, vokalistu a dnb producenta z Kanady, Hybrid Minds začali svoje najúspešnejšie ťaženie.

Od tohto momentu s každým ďalším trekom naberali nových fanúšikov a upísali sa najrešpektovanejším labelom ako Audioporn, kde vydali svoje strhujúce EP Lost, nasledovalo ho EP Heartfelt pod rakúskou značkou Mainframe. Remix Jakwobovho treku Blinding alebo spolupráca s B-Cee na treku Take it away ich v priebehu dvoch rokov vyniesli na výslnie liquid funku.

Ich najnovším počinom je album Mountains s trackmi Touch alebo Skeletons, ktoré sa za krátky čas stali obľúbenou výbavou liquid funkových DJov po celom svete. hybrid minds si jednoducho držia svoj vysoký štandard.

Na Slovensku sa predviedli niekoľkokrát, v Bratislave, Trenčíne aj v Košiciach a priviezli so sebou vlnu najpozitívnejšieho drum and bassu.

web_ba-723x1024