Preklepli sme DJ A.M.C.

Ako už skoro všetci vieme, DJ A.M.C. nám príde zahrať 18. 6. 2016 do bratislavského Subclub. Keď už sme sa bavili o práci, spýtali sme sa rovno aj na pár iných vecí, čo by nás všetkých mohlo zaujímať! 😉

For ENGLISH version, please scroll down.

 

Čauko Alex, ako sa ti darí?

Veľmi dobre, vďaka, akurát som nonstop zavretý v štúdiu.

 

Veľa cestuješ po celom svete. Máš aj nejaký čas na pamiatky, nové jedlá alebo spoznávanie tradícii alebo radšej zostávaš v hoteli a hráš s kamošmi GTA?

Naozaj veľmi rád by som mal viac času aj na pamiatky a kultúru v krajinách, kam chodím, ale je náročné si na to nájsť čas, keď musíte byť každý deň na inej party. Minulý rok som bol v Kanade a bol som si pozrieť Niagarské vodopády a CN Tower v Toronte. Ale áno, GTA hrávam online celkom pravidelne 😀

 

Teraz ale k hudbe. Ako a kedy si sa vlastne rozhodol, že budeš DJ a založíš si vlastné vydavateľstvo?

Aby som bol úprimný, nebolo to úplne vedomé rozhodnutie. S doskami som sa bláznil už od 16tich a nejako som začal hrávať na miestnych akciách. Keď som mal 18, tak sa to nejako začalo posúvať, zahral som na nejakom väčšom evente u nás v Británii, ale na ďalší level ma posunul živý prenos z D&BTV. V tom čase mi veľa umelcov, ktorí nepatrili pod žiadne vydavateľstvo, začali posielať svoju tvorbu, aby som ju zaradil do svojich setov.

Čudoval som sa, že prečo tie veci nie sú oficiálne vydané. To je hlavný dôvod, prečo som rozbehol Titan Records – aby noví producenti dostali priestor na vydanie svojich trackov. Zmyslom labelu je to, že je o umelcoch a o tom, čo pre nich môžeme urobiť.

 

Právom ťa mnohí označujú za majstra rýchleho mixovania, počas hrania prechádzaš mnohými trackmi. Je však nejaký z nich taký, že ho chceš vložiť do každého setu?

Áno, určite je pár takých, ktoré ma bavia dlhú dobu a používam ich často. Samozrejmosťou je Noisia a ich Blockcontrol VIP. Odkedy mi to Thys (jeden z členov Noisie) poslal, hrám to stále. Zdá sa mi, že to sadne úplne k čomukoľvek.

 

Ako sme sa už bavili, založil si Titan Records, 5 rokov mu šéfuješ, máš ty osobne nejaký obľúbený track z vašej dielne? Na ktorý máte najlepšie odozvy od fanúšikov?

Chápeš, že nemôžem menovať z Titanu len jeden track. Všetky sú dobré! Najobľúbenejšie veci fanúšikov sa dosť líšia, lebo ten záber máme dosť široký. Dobrým príkladom by mohlo byť Mercury od Dub Motion, čo bola pecka hlavne pre tých, čo sú zaťažení na melodickejší drum and bass, podobne aj Retrospect od S9.

Po technickej stránke zasa zaujal track Diverted od A-Craya alebo Badass od Hypoxia. Dostalo sa mu aj špeciálnej remixovanej podoby od známeho producenta v 3. časti albumu 5 Years of Titan. Budete nás musieť sledovať na FB, Twitteri a SoundCloude, aby ste zistili, o koho ide 😉

 

Díky za rozhovor a tešíme sa teda na to, že ukážeš svoju riť v Bratislave!!

Event na FB 

Ešte niekoľko linkov na to, čo na čom Alex pracuje:

5 Years Of Titan Part 1 is out now: https://TitanRecords.lnk.to/5yrspart1

5 Years Of Titan Part 2 out June 24th (Noisia Radio Exclusive): https://TitanRecords.lnk.to/oHTqG

 

Titan Records:

https://www.facebook.com/titanrecords

http://soundcloud.com/titanrecords

https://twitter.com/#!/titanrecordsuk

 

A.M.C:

http://www.facebook.com/DJAMC

http://twitter.com/#!/dj_a_m_c

http://www.soundcloud.com/a-m-c

 

AMC_FIN_prev

 

 

Hey Alex, how are you doing?

Very well thank you. Just working non stop in my studio at the moment.

 

You are travelling a lot around the world. Are you able to spare some time for sightseeing or getting to know new cultures, food or stereotypes? Or do you rather stay in a hotel playing GTA with your friends? 😀

I would love more time to do some sightseeing in the countries I go to. Every time I get the opportunity I take it but when you have another gig the day after and then the day after that it is difficult to get the time. I was in Canada last year however and I got to see the Niagara Falls and the CN Tower. GTA online is also something that happens at home on a regular basis haha.

 

Ok, now let's talk music. How and when did you decide to become a DJ and start your own label?

It wasn’t really a conscious decision to be honest. I used to mess around with my decks from about the age of 16 and then started to play at local events. Things started to escalate at about 18. I was playing at some of the bigger events around the UK and then the live broadcasting of D&BTV took things to the next level. During this time a lot of un established artists would send me their music to play out and I would always wonder why that music would never be released. That’s the main reason I started Titan Records so that new producers had a professional platform to release their tracks on. It’s the ethos of Titan that’s its never about the label and its all about the artists involved and what we can do for them.

 

You are the master of fast mixing, hence you use a lot of tracks during your performance. However, do you have some tracks that you just need to put into each of your mixes? Can you name a few of them?

Yes there are a few that seem to just hang around in sets for a while. The most obvious one is Blockcontrol VIP by Noisia. The moment Thys sent it to me all the way up to my recent sets today I’m still playing it. It just seems to work with everything.

 

As we already mentioned you are the CEO of Titan Recs, in the 5 years you have been running the label, what is your personal favorite track from Titan and what is the fans' favorite track?

You know I really cant give a favorite track from Titan. They’re just all so good! Fans' favorites vary as we have such an eclectic range of supporters. An example would be Mercury by Dub Motion, which was a huge favorite in the more melodic side of drum & bass as was Retrospect by S9. Then on the techy side of drum and bass Diverted by A-Cray was popular as well as Badass by Hypoxia that has had a special remix done by a very well known producer for Part 3 of the 5 Years Of Titan Album. You’ll have to follow us on facebook, twitter and soundcloud to find out who it is.

 

5 Years Of Titan Part 1 is out now: https://TitanRecords.lnk.to/5yrspart1

5 Years Of Titan Part 2 out June 24th (Noisia Radio Exclusive): https://TitanRecords.lnk.to/oHTqG

 

Titan Records:

https://www.facebook.com/titanrecords

http://soundcloud.com/titanrecords

https://twitter.com/#!/titanrecordsuk

 

A.M.C:

http://www.facebook.com/DJAMC

http://twitter.com/#!/dj_a_m_c

http://www.soundcloud.com/a-m-c

 

Thanks for the interview and we are looking forward to seeing your ass in Subclub Bratislava!!

amcGIF3