VYSPOVEDALI SME FOXA STEVENSONA!

Fox Stevenson, jeden z headlinerov veľkej Nu:dance night nám odpovedal na pár easy otázok, ktorými sme ho trocha vyspovedali. V rozhovore sa dozvieš, na čo sa môžeš tešiť, čo v budúcnosti chystá, čo akurát robí, jeho rady novým talentom, ale aj čo odkazuje svojim fanúšikom, ktorý prídu 24.3. do Ateliéru Babylon na veľkú Nu:dance night! Prajeme príjemné čítanie.

 

Ahoj! Už sa veľmi tešíme na tvoj live set na Slovensku. Ako sa máš?

Mám sa veľmi dobre! Momentálne to mám trochu voľnejšie, a preto využívam svoj čas na vytváranie množstva novej hudby!

Môžeš sa v krátkosti predstaviť svojim slovenským fanúšikom?

Jasné! Volám sa Fox Stevenson, mám 23 rokov a produkcii melodických energických beatov sa venujem už asi 10 rokov! Rád vo svojich trackoch z času na čas aj spievam,  takže ak sa na mňa prídete pozrieť, môžete očakávať veľa čistých melódií, ale aj temnejších beatov 😀

Pokračujme tvojou hudbou. Kde nachádzaš pri jej tvorbe inšpiráciu a energiu?

Popravde vlastne ani nepočúvam tak veľa tanečnej hudby, počúvam tvorbu viacerých kapiel a spevákov/skladateľov, dokonca aj popovú hudbu, pretože melódie sú tam často naozaj veľmi dobré! Ale tiež mám veľmi rád aj tvrdšiu tanečnú hudbu ako napríklad tvorbu od Noisia, atď ...

Kedy a prečo si sa rozhodol stať sa DJom, producentom a spevákom?

Bolo to niečo, čomu som sa už ako mladší chalan doma po škole venoval. Keď som mal nejakých 17 rokov, naskytlo sa mi niekoľko veľkých príležitostí. Vtedy som sa rozhodol, že idem do toho, a že je to pre mňa fulltime činnosť. Robí ma to šťastným a som veľmi rád, že sa hudbe môžem naplno venovať!

Na čom momentálne pracuješ? Čo tvoje hudobné plány do budúcna?

Vo svete Foxa Stevensona akurát pracujem na nových releasoch pre Disciple, okrem toho mám rozrobené nejaké spolupráce a čoraz viac sa sústreďujem práve na drum and bass, či house! Dúfam, že releasy budú čoskoro von.

Čo robíš, keď nemakáš na svojich trackoch? Aké sú tvoje hobby, či práca okrem produkovania hudby?

Keď neprodukujem jazdím na skateboarde alebo lozím po skalách. Keď som už unavený, rád hrávam hry s niekoľkými ďalšími producentami a priateľmi! Akurát sa snažím zvýšiť svoj rank v League of Legends!

Čo by si odkázal mladým začínajúcim producentom o tvorbe hudby? Ako by mali vytvárať svoje tracky?

Myslím si, že najlepší spôsob, ako produkovať je uistiť sa, že vaša vytváraná produkcia je jedinečná. Mali by sa snažiť pre seba nájsť nové, vlastné veci. Nakoniec budete tomu celému rozumieť natoľko dobre, že dlhé rozmýšľanie už nebude plytvať vašim časom a vytvoríte niečo skvelé aj bez toho, aby ste neustále premýšľali nad každým detailom.

Na Nu:dance night 24.3. vystúpiš na Slovensku úplne prvý krát. Na čo sa môžeme tešiť? Čo by si chcel odkázať svojim fanúšikom?

Na svoje prvé hranie na Slovensku sa naozaj veľmi teším! Budem robiť všetko preto, aby bol môj set ozaj špeciálny!

 

Hello! We are really looking forward to your live set in Slovakia. How are you nowadays?

I'm doing well! At the moment I have some time off, so I'm working on a lot of new music!

Can you shortly introduce yourself to people in Slovakia?

Yo! My name is Fox Stevenson, I’m 23 and I’ve been producing melodic energetic beats for about 10 years now! I like to sing on my tracks from time to time too, if you’re coming to see me play a set you can expect lots of bright melodies and heavy drops 😀

Now let´s continue with your music. Where do you draw inspiration and energy to make music?

I don’t actually listen to a lot of dance music, I listen to a lot of bands and singer songwriters, even pop music, the melodies are really good there! But I also love really heavy dance music like Noisia, etc...

Why and when didi you decide to be a DJ, producer and singer?

It was something I was always doing at home after school when I was younger, and around the age of 17 I had a couple of big opportunities, that was when I properly decided to have a go at this, and do it full time, I’m lucky and Iam able to do this full time it makes me very happy!

What are you doing and working on? What about your musical plans in near future?

Right now in Fox Stevenson world I’m working on new releases for Disciple, doing some collaborations, making more drum and bass and house too! Hoping to get a lot of new releases out soon!

What are you doing when you don´t produce your tracks? What´s your hobby or job instead of music?

When I’m not producing I like to skateboard or rock climb! Then when I’m really tired I’ll play games with a couple other producers and friends! Currently trying to climb up the ranks on League of legends a bit!

What would you say to young producers about production? How should they build their tracks?

I think the best way to produce is to make sure you’re always curious and trying to find new things out for yourself, eventually you will understand your tools well enough that you don’t have to think too much, then you can just create instead dog spending all your time worrying about details!!

You will perform in Slovakia on 24th march. On what can we looking forward to? What do you want to tell your fans?

I’m really looking forward to playing in Slovakia for my first time! It’s been a long time coming an ’mI gonna do everything I can to make it special!!!