A.M.C

 

Pod iniciálami A.M.C sa skrýva jeden z najväčších anglických DJských talentov posledných rokov. Alex Mark Calvert je zakladateľom labelu Titan Records. Tento londýnsky dnb label počas svojej 6 ročnej existencie zastrešil kúsky od producentov ako sú Malux, Turno, Akov , The Clamps, A-Cray či Hypoxia a stal sa jedným z top dnb labelov na svete.

"Hlavný dôvod, prečo som rozbehol Titan Records je, aby noví producenti dostali priestor na vydanie svojich trackov. Zmyslom labelu je to, že je o umelcoch a o tom, čo pre nich môžeme urobiť."                        - A.M.C

 

Raketový štart medzi elitu a medzinárodné ocenenia

A.M.C sa začal s doskami blázniť v šestnástich rokoch, postupne začal hrávať v miestnych kluboch, avšak zásadný posun nastal, až ked ho zavolala crew z D&BTV, aby odohral svoj live set. Následne, v roku 2010 bol ocenený za ‘Best D&BTV Live Set’. Toto zopakoval aj o rok neskôr a zároveň získal ocenenie Best Newcomer DJ. Tu však jeho tituly nekončia, nakoľko v roku 2015 v českej ankete Drum & Bass Awards získal najvyššie ocenenie Best DJ a prevalcoval Andyho C, Frictiona či Markyho.

Ak sa pýtat, prečo, odpoveďou nie je len jeho brilantná produkcia, ale jeho Djské umenie. Zakaždým predvádza energické sety, pre ktoré je typické rýchle mixovanie, double a triple dropy, pričom kombinuje známe tracky a dubplaty.

 

Tvorba a releasy

V roku 2011 sa jeho singel Time dostal na výročnú kompiláciu DRUM&BASS ARENA SUMMER SELECTION. Track Meddler, na ktorom sa podieľali aj Mattix a Futile z EP Surface, si to namieril na výberovku UKF:BassCulture. Bol to presne ten rok, kedy v éteroch rezonovali Foreign Beggars so Still getting It či Modestep s Feel Good a rovnako ich na tejto kompilácii nájdete.

Ďalší z jeho trackov, Noise of Thunder z rovnomenného EP, bol vybraný na album DRUM & BASS ARENA ANTHOLOGY 2, popri legende Tarantula z dielne Pendulum či Nitrous od Bad Company UK. Na tomto EP mu pomohli Katies´s Ambitions a  MC Phantom. Ten mu pomohol aj na EP New Life, ktoré vydal pod značkou Mainframe Recordings (2013).

 

Medzičasom sa vlajková loď Titanu, EP Surface, dočkalo druhého aj tretieho pokračovania v rokoch 2013 a 2014. Tento produkt bol práve tým, čo A.M.C myslel v úvode – priestorom na uvedenie nových mien na scénu.

Jeho vlastná produkcia nezaostávala a jeho tracky sa pravidelne objavujú na kompiláciách Drum and bass Areny či Let it roll. 5 trackové EP Southpaw len potvrdilo jeho excelentnú produkciu. V roku 2016 vydal s producentom Turno 4 trackové EP Collision.

Rok 2017

Tento rok započal A.M.C s Dubplate Series, vyšli už dve pokračovania. Track Convention získal miesto na kompilácii Let It Roll : Drum & Bass, Vol. 2 a spolupráca so Six Blade Rock 'n' Ride, je súčasťou širokospektrálneho výberu DRUM&BASSARENA 2017. Júl tohto roka priniesol fanúšikom vydavateľstva Titan EP Titan goes to Let it roll. 5 trackov zhruba na 86 bpm z produkcie A.M.C, The Clamps, Disprove, Liveon, Akov a Maniatics spestril svojim 172 bpm nákladom Cruk.

 

Výrazným krokom bolo vydanie prerábky TC-ho tanečného bangeru Tap Ho. Jeho, zatiaľ posledným počinom je remix pre Current Value, Eager Fight, ktorý vyšiel v septembri na kompilácii vydavateľstva Blackout – Evolutions, vol. 5.