DC BREAKS

 

Drum and bassové duo DC Breaks  si razilo cestu svojim vlastným spôsobom. Na jednej strane, ich klubovým vystúpeniam sa dostalo uznania od DJ Friction aj Andyho C. Popri tom však pracovali na písaní skladieb. Prejavilo sa to napríklad v singli Faithless, ktorý ich katapultoval do rádií.

Odkedy patria pod vydavateľstvo RAM Records, svoju reputáciu tvarovali aj prostredníctvom remixov pre najväčšie mená mainstreamovej scény Lanu del Rey, Lady Gaga či Tinie Tempah. Tieto skúsenosti ich presvedčili, že využitie vokálov bude tou pravou cestou pre nich. Track Breathe s Davom Gibsonom skutočne zafungoval. Podobne aj No one like you s vokálmi Niary Scarlett.

Chris Page a Dan Havers sa stretli na univerzite v Edinburghu, oboch zaujímala tanečná hudba. Od punku si prešli k Prodigy a jungle.

Pod prezývkami Kryptic a Samurai strihali tracky pre škótske dnb vydavateľstvo Restless natives. To, že v Škótsku bola drum and bassová scéna malá, im pomohlo ukázať sa už na začiatku ich kariéry, počas školy. Po univerzite začali produkovať už ako DC Breaks, nakoľko zistili, že spolu sú kreatívnejší. Úspech priniesli single Halo, Romper a Taken.

Do áčkovej ligy sa dostali práve trackmi Shaman a Lock In po vstupe do RAM Records. Nebola to však len dnb scéna, ktorú upútali. Ich tracky sa dostali do BBC radio 1 cez programy Zane Lowea, Annie Mac či Mistajama. Dobré texty a kvalitný tanečný drum and bass, to sú DC Breaks.

Podľa Danovych slov, Chase and Status otvorili dvere drum and bassu k mainstreamovému publiku a cez ne šli potom aj DJ Fresh, Wilkinson a napokon aj oni. Ich hudba však neznie len z rádií, ale ich hlavnou činnosťou je hranie v kluboch či na festivaloch vrátane tých najväčších - UKF, Exit, Melt alebo Tomorrowland. Predstavia sa aj u nás v bratislavskom MMC a hity Breathe alebo If this is love určite zaznejú, podobne aj novinky Bad flow alebo Never stop.

 

 

ramslovakiadcbreaks