HYBRID MINDS

 

HM 11.11.2017 v Bratislave

 

Hybrid Minds začali svoju existenciu, keď sa spojili dvaja mladí nadšenci dnb - Josh White a Matt Lowe, neskôr sa k nim pridal vokalista Jeff Crake.

Svojím silným, melodickým emocionálnym drum and bassom reprezentujú novú hudobnú vlnu. Napájajú sa nie len na liquidfunk, ale aj soul, trip hop a rnb. Ich treky majú tendenciu vryť sa hlboko do pamäti. Prečo je to tak? Ich hudba je nielen melodická, ale aj oduševnená, vďaka skvelému spojeniu akustiky, ich vlastného rukopisu a často aj jazzu v spojení krásnych vokálov.

Aj keď sú v tomto smere inovátormi, Josh ani Matt nie sú žiadnymi nováčikmi v bass music. Matt sa pôvodne venoval svojmu vlastnému, tvrdšiemu drum and bassovému projektu pod menom Sensa. Keď však prišiel na chuť melodickému liquid funku, v spolupráci s Joshom aka Haste, vytvorili vďaka svojmu talentu niekoľko trekov. Tie ich takmer okamžite zaradili na špičku liquid scény.

 

 

Podporili ich aj najväčšie mená na scéne - Marcus Intalex, DJ Hype, Netsky, S.P.Y, Marky, John B, and Camo & Krooked, ktorí ich tvorbu zaradili do svojich setov. Jeden z ich prvých trekov „The Place“ zaznamenal v roku 2011 skvelý úspech na youtube. Na UKF kanáli dosiahlo vyše 350 tisíc videní. Bolo jasné, že kombinácia tvrdších bicích, jemných vokálov a chytľavých melódii je tou správnou cestou. Od tohto úspechu sa odvíjal ich ďalší osud.

Obaja na veľkú radosť dnb fanúšikov trvalo presedlali na liquid funk. Začali hľadať vokalistu, s ktorým by vytvorili trvalé spojenie. Keď narazili na Grimma, vokalistu a dnb producenta z Kanady, Hybrid Minds začali svoje najúspešnejšie ťaženie.

 

Od tohto momentu s každým ďalším trekom naberali nových fanúšikov a upísali sa najrešpektovanejším labelom ako Audioporn, kde vydali svoje strhujúce EP Lost, nasledovalo ho EP Heartfelt pod rakúskou značkou Mainframe. Remix Jakwobovho treku Blinding alebo spolupráca s B-Cee na treku Take it away ich v priebehu dvoch rokov vyniesli na výslnie liquid funku.

Ich najnovším počinom je album Mountains s trackmi Touch alebo Skeletons, ktoré sa za krátky čas stali obľúbenou výbavou liquid funkových DJov po celom svete. hybrid minds si jednoducho držia svoj vysoký štandard.

November v podaní Nu:dance bude patriť práve tejto dvojke. V rámci ich Elements tour si totižto urobia 11.11. zastávku aj v Nu Spirite. Tešíme sa na vás, priatelia.