JOSH Z HYBRID MINDS NÁM V ROZHOVORE PREZRADIL, ŽE MILUJE SLOVENSKO A SLOVENSKÝCH FANÚŠIKOV

Milujeme Hybrid Minds a ich oddanie a lásku k hudbe. Ako nám aj sám Josh v rozhovore prezradil, milujú Slovensko a svojich fanúšikov, ktorých tu majú. Okrem toho nám odhalil niečo o pripravovanom albume, ktorého tracky budete môcť počuť po prvý krát na Nu:dance night v Babylone, či o tom, ako sa s parťákom Mattom dali dokopy. Už sa nevieme dočkať tohto impozantného liquidfunkového setu v Joshovom podaní. Vidíme sa 24.3. v Babylone.

 

Ahoj Josh! Už sa veľmi tešíme na tvoj live set na Slovensku. Ako sa máš?

Mám sa dobre. Akurát sme dokončili náš ďalší album a niekoľko remixov. Tým to však nekončí a chystáme kopec ďalšej novej muziky.

 

Môžeš sa v krátkosti predstaviť svojim slovenským fanúšikom?

Sme dvaja liquidoví drum and bassoví producenti z Anglicka, ktorí si myslia, že Slovensko je naozaj skvelé a "kamošíme" sa s ním.

 

Pokračujme tvojou hudbou. Kde nachádzaš pri jej tvorbe inšpiráciu a energiu?

Myslím si, že sú to obyčajné veci, ktoré inšpirujú každého z nás. Iná hudba, televízia, cestovanie, počasie. Existuje veľa vecí, ktoré vás vedia inšpirovať a pomôcť získať motiváciu a skvelé nápady vedúce k tomu, aby sme mohli byť kreatívni.

 

Kedy a prečo si sa rozhodol stať sa DJom, producentom a spevákom?

DJingu som sa venoval už niekoľko rokov, no ku produkcii som sa dostal až po stretnutí s Mattom. Mali sme o hudbe podobné, spoločné predstavy o hudbe, postupne sme chceli spolupracovať, a tak sme sa dostali do štúdia. Práve on ma naučil základy a potom to už išlo. Bolo to asi pred 6 alebo 7 rokmi.

 

Na čom momentálne pracuješ? Čo tvoje hudobné plány do budúcna?

Práve sme dokončili náš album, ktorý výde už tento rok v lete. Sme z neho nadšení, no aj trocha nervózni. Máme tiež aj 3 nové remixy, ktoré uzrú svetlo sveta rovnako tento rok. Prvý z nich je remix skladby s názvom, Lost away' od Sigma. Práve ten by mal byť von už čoskoro.

 

Čo robíš, keď nemakáš na svojich trackoch? Aké sú tvoje hobby, či práca okrem produkovania hudby?

Nenám veľa voľného času, ale keď si ho nájdem, snažím sa snowboardovať tak veľa, ako to je možné. Je to niečo, čo ma naozaj baví. Zvyšok času trávim s rodinou a priateľmi.

 

Čo by si odkázal mladým začínajúcim producentom o tvorbe hudby? Ako by mali vytvárať svoje tracky?

Netreba sa vzdávať a dobré nápady si vždy k vám aj vašim releasom nájdu cestu. Síce chvíľku trvá, kým sa dostanete k tvorbu ozaj profesionálneho soundu, ale ak sa budete snažiť, určite bude úspešný a odmena istá. Veľmi pomáha aj feedback od vydavatelstiev, či iných producentov naokolo. Je dobré mať okolo seba takúto skupinku ľudí, ktorým môžete svoje tracky posielať.

 

Na Nu:dance night 24.3. vystúpiš na Slovensku. Na čo sa mlžeme tešiť? Čo by si chcel odkázať svojim fanúšikom?

Na eventoch sme už začali hrať veľa svojho nového materiálu z nášho pripravovaného albumu, niečo z toho zahráme aj vám a dúfame, že sa vám nové tracky budú páčiť. Milujem Bratislavu a všetkých ľudí, ktorí nás chcú vidieť a páči sa im naša hudba. Bez vás by som inak nemal šancu navštevovať vašu prekrásnu krajinu.

 

 

Hello Josh! We are really looking forward to your set in Slovakia. How are you nowadays?

All good here. Just finished the next album and a few remixes so just getting ready to start a bunch of new music.

Can you shortly introduce yourself to people in Slovakia?

We are two liquid drum and bass producers from the UK who think Slovakia is well cool and that we should be friends.

 

Now let´s continue with your music. Where do you draw inspiration and energy to make music?

Just about anything that can inspire anyone I suppose. Other music, TV, traveling, the weather. There are lots of things that perc you up and can help you get motivation and ideas to be creative.

 

Why and when did you decide to be a DJ and producer?

I have been djing for many years but only got in to production after meeting Matt. We had some similar ideas about the music we wanted to make so we got in the studio and he taught me the basics and it all went from there. That was about 6 or 7 years ago.

 

What are you doing and working on? What about your musical plans in near future?

We have just finished our album so that will be released this Summer which we are pretty excited and nervous about. We also have 3 remixes dropping throughout the year as well. The 1st one of them is a remix of a track called ‘Lost Away’ by Sigma. That should be out pretty soon.

 

What are you doing when you don´t produce your tracks? What´s your hobby or job instead of music?

There isn’t much time but I try to Snowboard as much as possible. That’s something I really enjoy. The rest of the time is spent with family and friends.

 

What would you say to young producers about production? How should they build their tracks?

Just to keep at it and that good ideas will always find a way to getting releases. It takes a while to get a professional sound but it will be rewarded if you work for it. Its very helpful to get feedback from labels and other producers around you so get a good group of like minded people to send your tracks to.

 

You will perform in Slovakia on 24th march. On what can we looking forward to? What do you want to tell your fans?

We have started playing a lot of material from the next album so hopefully some of that goes down ok with you guys 🙂 I love coming to Bratislava so big love to anyone who wants to see us and supports our music. Without that then I wouldn’t have the chance to visit your beautiful country x