L PLUS

 

 

Larry aka L PLUS začal svoju drum and bassovú kariéru v roku 1998. Na katedre architektúry sa spojil s dvoma kamošmi a založili crew Trademark. Hrával na lokálnych párty, ale onedlho sa stal pevnou súčasťou slovenskej dnb scény. V roku 2002 vyhral Jim Beam DJ Contest a v tom istom roku vydal svoj prvý vinyl.

Počas nasledujúcich rokov jeho reputácia rástla. Veľa UK producentov zaradilo jeho tracky do svojich setov a stával sa čoraz známejším. Zlomovým bol pre neho však rok 2007. Upísal sa viacerým labelom vrátane Urban Takeover, Xporsure, Cymbalism, Intrinsic, Phunkfiction, Sidechain, First Generation a Robotix. S ruským top producentom Paul B a MC Coppom spolupracovali na tracku Danjaz, ktorý sa hrával v kluboch po celom svete.

 

Koncom roka 2007 podpísal L Plus svoj track Middle East Sun na Futureboundov label Viper Records. Vyšiel aj na kompilácii Nightlife 4 vydavateľstva RAM Records. Stal sa členom Viper crew a vydal s nimi viacero trackov.

Po krátkej pauze vydal L PLUS v roku 2010 niekoľko trackov na labeloch Formation, Bad Monkey & Viper. Objavil sa v rôznych remixoch a spoluprácach.

V roku 2011 podpísal exkluzívnu zmluvu s Technique Recordings / Worldwide Audio. Práve tu vydal svoj debut EP Timetravel a krátko na to aj remix tracku Reach od Tantrum Desire.

Rok 2012 pre neho začal spoluprácou s Erb n Dubom /Replica/, Shaz Sparks /Catasrophe/, remixoval Crissy Crissov track Let Go aj Lightspeed Johna B.

Nasledovalo EP Amazing, ktoré obsahovalo tracky Amazing, Take me higher, ChallengerClose to you. S obrovským úspechom sa stretol aj ďalší singel Faces.

 

V júni 2013, ešte pred jeho releasom sa na BBC1Xtra zásluhou Frictiona objavil L Plusov remix Hearbeat, ktorý vyprodukoval Ray Foxx. V tomto roku prišlo aj EP Priceless.

Medzi ďalšie úspešné single L PLUS a patria Generation, Everyone, Carbon, One tonne of bass.

V rámci najnovšej tvorby musíme spomenúť single Timelapse/Creature must die, Invincible a najčerstvejší materiál v tracku Avenger premiéroval DJ Hype pre pár mesiacmi.

Jeho tracky sa hrávajú na top staniciach ako BBC Radio 1,1Xtra, Ministry of Sound, KissFM, na youtube ho môžete nájsť na kanáloch UKF, Liquicity. Pre jeho sety je príznačná obrovská energia, masívne basy a atmosférickosť. Presvedčte sa!

Fresh mix pre DNB France obsahuje bangery od TC, Document One či Prototypes.

 

 

ramslovakiasupportlplus