M-cee

For info in english please scroll down.

MIXCLOUD LINK TO MIXES

DJ Schmecky Schmecker a.k.a. mcee the oldschooler
/ NU:DANCE / BASS FACTORY / OPEN CODE / ILL:BRAINZ / UNITY SOUND / REVERSE NIGHTS / $∆UND / JUMP UP IN 2 THE JUNGLE

Turntablist, DJ, producer.
All electronic music, jazz, funk soul, hip hop, reggae

ROZHOVOR / INTERVIEW

Ako dlho sa venuješ hraniu? Konkrétne drum and bass hudbe?

Ak nepočítam mixovanie na otcovom kazeťáku tak za gramce som sa prvý raz postavil ako 15 ročný a bol to hneď od začiatku DRUMANDBASS .

Čo ťa k tomu viedlo?

Keď som prvý raz počul dramáč vedel som že to je to, čo hľadám. Možnosť mixovať dnb platne bola splnený sen, vyvrcholenie mojich snov.

Robíš aj vlastnú hudbu?

Robím, rád experimentujem. Nájdi si ma na https://m-cee.bandcamp.com/releases

Aký beat / subžáner máš najradšej?

Keď som začínal , dnb bol dnb. Bol nový, progresívny, dynamický, rýchly, dobrý, bezprecedentný.. mám rád klubový drum, techstep, deep, jump up, neuro , jungle , breakz, oldschool, liquid , a nejaké ďalšie štýly.

Kde berieš inšpiráciu na svoje dnb pôsobenie?

Inšpiráciu beriem v aktuálnom vývoji modernej a hlavne elektronickej hudby ale aj v histórii. Napríklad v jazze a hip hope. A kupujem si veľa hudby od slovenských autorov

Aké sú tvoje ciele / sny v hudbe? Kam by si sa chcel dostať?

Prajem si byť rešpektovaný, ako Dj a vydať nejaký album, ktorý zmení pravidlá hry. Tzv. GAMECHANGER. To znamená, že by som chcel priniesť do hudby niečo inovatívne, pozitívnu, zásadnú zmenu..

Čomu sa venuješ popri hraní / produkovaní vlastnej hudby? Práca, hobby,...

Som učiteľ v škole, inštruktor jogy, hráč na fujare, národovec, vášnivý turista, som dobrodružstvo. A mám rád športy.

Ako by si sa v krátkosti predstavil svojim fanúšikom?

DJ Schmecky Schmecker aka MCEE the Oldschooler. Multižánrový turntablista, DJ, zberateľ platní a dramnnbejsový veterán, ktorý momentálne kafre do hip hopu.

Ako by si charakterizoval svoju osobnosť?

Som empatický a dakedy príliš citlivý alebo nervózny keď nie je všetko 1oo% > som dobrodruh, bádateľ. Rád vychádzam s ľuďmi dobre.

Akým životným heslom / mottom sa riadiš?

Moruše roste v zahradě ale strýc bydlí v Kyjevě

Na čom aktuálne pracuješ úplne najviac?

Na novom albume.

PROFIL

Klubový drum, jungle, underground, oldschool, technoidný drum&bass, a v poslednej dobe deep, autonomic, liquid, neuro a bass, to sú štýly, ktoré ma najviac bavili, bavia, a verím že ešte dlho ma aj baviť budú. Celý môj dramnbejsový život to boli klasiky od velikánov tohto žánru, čo ma držali v moci. Zháňal som staré dosky, pátral po trekoch, a stal som sa takpovediac oldskúlerom hrajúcim dosky, na ktoré mnoho djov - a to nehovorím o pártyľuďoch - už ani nepomyslelo. Treky zapadajúce prachom, stariny, ťažko zohnateľné platne točiace sa niekde medzi rokmi 1990 - 2005. Chodil som na akcie, počúval týpkov ako Ed Rush&Optical, zažil mnohé veľké mená či už ako poslucháč alebo ako spoluúčinkujúci a tak dajako sa vytvoril aj môj štýl hrania. Hlavne vďaka môjmu dnb guru-otcovi Dj Dus@n-ovi a skvelej Nudance Crew som sa objavil na jednom stage s legendami ako Bad Company UK - DBridge, Maldini, Neosignal - Phace & Misanthrop, Black Sun Empire, Dub Phizix, D Kay, Audio UK, Paul B, L Plus, Ill Skillz, Voltage aka Cabin Fever, Counterstrike, NU:TONE, Technimatic, Subtension, B Complex, MC Verse, ktoreho bolo veľmi zabavne i viezt v aute spolu s Maldinim z BCUK, MC Coppa, MC Tweety Twizta, MC Natty, MC Jedifire, BombamanMC, atď atď ...
V roku 2005 a 2006 som odohral 2 megaveľké festivaly, ocitol sa na bilboardoch a na stage s najväčšími hviezdami dnb neba.
Koncom roka 2009 som sa stal súčasťou NUDANCE MUSIC, partie ľudí rovnako nadšených, rovnako pokrivených týmto životným štýlom. A tak sa mnohe veci dali do pohybu. Miesto náhodných hraní po známostiach som sa začal ocitať na jednej párty za druhou a to znamenalo okrem iného aj to, že dosiek, ktorých som mal dovtedy dosť, bolo zrazu primálo. Nedalo sa predsa hrať na každej akcii to isté! A tak som sa musel stále častejšie obzerať po nových trekoch. No a keď mi prestali stíhať prichádzať platne, uvedomil som si, že z tohto, mnohých ďalších, ale hlavne z finančných dôvodov je výhodnejšie investovať do empétrojok. Objavili sa aj kluby, kde som mal rezidentné noci (v súčasnosti je to Nu Spirit Bar v Bratislave, predtým napr. Radosť) a tak som sa chtiac nechtiac musel začať hýbať s dobou, spoznávať nové prúdy, treky, aktuálny mainstream... A tak sa stalo, že môj zázračný kufor plný oldschoolových platní sa začal premiešavať s novými trekmi, hitmi, peckami, peckovičkami a podobne, až mi vznikol celkom pestrý sortiment svetového i slovenského drumnbassu a rôznej inej fresh music. Teraz je rok 2018 a ja mám za sebou 15 rokov svojej kariéry. A čo robím? Alix Perez, Ivy Lab, Rockwell, Icicle, Sabre, Jubei, Enei, Emperor, Mefjus, Phace, Misanthrop, Noisia, Subtension, Spinline, Joakuim, Bad Mojo, Jacques a mnoho mnoho ďalších od jazzu cez hip hop až po techno, to sú páni, ktorí ma momentálne oslovujú najviac. Pecky týchto producentov ma môžete počuť najčastejšie mixovať keď ste na party a ja stojím za mixom... I keď väčšinou vyzerám skôr že sa chystám vzlietnuť, alebo minimálne aspoň nepretržite poskakujem ako perpetum mobile 🙂

Okrem tohoto všetkého som sa začal viac a viac zaujimať o Bratislavskú a Slovenskú bejsovú scénu a hlavne cez producenta, remixéra a dja zvaného Bad Mojo som sa oboznámil s množstvom Fresh World Music spoločne nazývanou jednotným pomenovaním Bass.

Toto všetko ma priviedlo k ešte širšiemu a prirodzenejšiemu kombinovaniu žánrov a obľúbil som si množstvo trekov od Jazzu, Funku, Soulu, Swingu, Hip Hopu a Trapu cez Bass až po Techno na čele s producentmi ako Miles Davis, Mister T., French Fries, Bad Mojo, Sinjin Hawke, Modeselektor, XLR8R, P-80 ...

Nikdy som však na vinyly nezanevrel a čo sa týka dramnbejsu, opäť sa vraciam k oldschoolu a jungle music, ktorý je v týchto dňoch ešte o čosi cennejší. Obzvlášť pokiaľ ide o mixovanie z gramofónov...
Veľmi rád ho miešam s inými platňami rôznych ďalších žánrov, ktoré sa mi za tie roky podarilo pozbierať, a taktiež aj s digitálnymi trekmi od výmyslu sveta, aby moje"performance" nadobudlo ešte o čosi vesmírnejší, modernejší a komplexnejší "look".

Mcee je multižánrový turntablista, vášnivý zberateľ platní, dramnbejsový veterán. Hrá tanečné sety plné energie, ale aj temné experimentálne úlety, ktoré nútia počúvať i premýšľať. Dj Schmecky Schmecker a.k.a. M-CEE the Oldschooler je členom NUDANCE CREW, BASS FACTORY, REVERSE NIGHTS, UNITY SOUND, SAUND, produkčnej a djskej dvojice OPEN CODE a experimentálneho zoskupenia ill:brainz. Hráva sám i v B2B setoch, prezentuje sa najma ako Šach & Mat s kolegom DCKDST! (alternatif human beatbox), ako Open Code djs s parťákom Hadzim a v pozadí mnohých veľkých i menších parties .

ENGLISH

M-cee started to follow Slovak Djs Producers & Remixers who involved him into new era Drum & Bass and Bass Music Scene. People such as Bad Mojo & Subtension and now M-cee combines even more genres and goes thru Jazz, Funk, Hip Hop, Trap, Bass, Techno to deep psychadelic & experimental genres.
Influenced by further producers as French Fries, Sinjin Hawke, Modeselektor, XLR8R, P-80 Kraftwerk and many more.
Favourite djs and producers Ed Rush & Optical, Matrix, Teebee, C4C, Bad Company Konflict, Break, Alix Perez, Emperor, Mefjus, Rockwell, Icicle etc.
Labels like RAM, VIRUS, Critical, Renegade Hardware, Subtitles, Hospital, Shogun, Neosignal, Metalheadz, Playaz, Vision ...

M - CEE has shared stage w/ superstars like Bad Company UK guys - dBridge & Maldini, Neosignal guys - Phace & Misanthrop, Black Sun Empire, Dub Phizix, NU:TONE, Audio UK, D Kay, Paul B, Ill Skillz, Technimatic, Voltage aka Cabin Fever, Counterstrike, Subtension, L Plus, B Complex, MC Verse, MC Coppa, MC Tweety Twizta
Supported by MCs Natty, Jedifire, Bombaman ..

Other influences by Miles Davis, Quincy Jones, Herbie Hancock, Run DMC, Cypress Hill, Doors