MADUK

 

Jeden z najsľubnejších talentov svetovej liquidfunk scény, “Najlepší nováčik” na prestížnom Drum & Bass Arena 2014 Awards a producent, ktorý má celosvetovú podporu. Presne takto by sme mohli opísať Holanďana vystupujúceho pod menom Maduk, ktorého tvorba sa nám dostala pod kožu priam svetelnou rýchlosťou. A nie sme sami! Jeho produkciu ocenili aj svetovo uznávané vydavateľstvá ako Hospital, Viper, UKF, Fokuz či Allsorts, na ktorých vydal niekoľko releasov. Okrem toho sa môže pýšiť aj vlastným labelom Liquicity, ktorý rozbehol s kolegom Marisom Goudzwaardom.

Počas svojho pôsobenia sa stretol s podporou viacerých známych mien ako je napríklad Pendulum, Sub Focus, Camo & Krooked, Netsky, High Contrast, Danny Byrd, Friction, TC, Bcee, London Elektricity, John B, Futurebound, Matrix, Grooverider, Drumsound & Bassline Smith, The Prototypes, Culture Shock, Crissy Criss, Metrik, Brookes Brothers, Dirtyphonics and mnohí ďalší.

Maduk sa predstaví 30.9.2017 na narodeninovej noci Nu:dance 9 years v Nu Spirite, viac tu

 

Z YouTube kanálu vydavateľstva Liquicity, ktorého spoluzakladateľom je aj samotný Maduk sa stal jedným z najväčších komunít pre nadšencov liquidfunkových rytmov na svete. Jeho 8-ročné pôsobenie na scéne tak prinieslo už veľmi veľa úrody.

Nebojíme sa tvrdiť, že jeho rukopis v hudbe je priam exkluzívny. Aj vďaka tomu sa stal jeho debut na Hospital rec. s názvom „Not Alone“ niečím výnimočným: 3 energické dance-floor kúsky doplnené o klavírne melódie a zvučné vokály, ktoré poňal opäť pekne po svojom. Tie mu do releasu naspievali miestne holandské talenty z MVE & Frae a okrem nich spolupracoval aj s electro-housovým duom s názvom Duckfront.

 

 

Ako sám Maduk hovorí, kľúčovú inšpiráciu zbiera od ostatných producentov z Hospital rec. Preto nebolo pre nikoho žiadnym prekvapením, keď rozbehol úspešnú spoluprácu s Logistics, vďaka ktorej vznikol track s názvom “Solarize”. A konečne “Africa”! Tento populárny song, ktorý bol vybraný do Fred V & Grafix’s “Hospital mixtape” 2015 ukázal Madukovu jemnejšiu stránku plnú lahodných melódií. Nechýbajú v ňom klavírne akordy, flauta či slučkové vokály. Jednoducho nádhera, z ktorej behajú drum and bassové zimomriavky po chrbte!

Už sa nevieme dočkať toho, ako nám svoju tvorbu ukáže naživo. Najkrajší darček na 9. narodeniny Nu:dance Music! Spolu s Madukom sa na vás veľmi tešíme 🙂

“Exactly 4 years ago I made my first track as Maduk with a drumloop from Nu:Tone his sample pack. If you would have told me that I’ld work alongside him and the rest of the drum & bass masters at Hospital Records 4 years later, I would have never believed you. Joining Hospital feels as the perfect time and place to release my music!” – Maduk