MEFJUS

Mefjus alebo aj „rakúska elektráreň“, ako ho radi označujú médiá, sa momentálne môže pochváliť celosvetovým uznaním. Ochrannou známkou tohto lámača (nielen) ženských sŕdc je zúrivý techstyle. Ním prilieva oheň do drum and bassovej paľby, čo ho zaslúžene vynieslo  na jedno z popredných miest v rámci DJskej dnb komunity. Jeho prvotina Far Too Close / Distantia vyšla v roku 2012 na značke Neosignal pod patronátom Phace a Misanthropa.

 

Notoricky známym sa stal až po roku 2013, kedy vyšiel jeho labeli trieštiaci neurofunkový banger Mythos, ktorý vyprodukoval spolu s InsideInfo.  Následne sa upísal labelu  Critical music. Tento futuristický super producent sa svojimi bezchybnými  a srdce zastavujúcimi setmi zaraďuje medzi tých, ktorých treba naozaj zažiť na vlastné uši na veľkom soundsystéme.

 

Debutový album Emulation LP z novembra 2015 s bangermi Suicide bassline alebo Continuous  zvíťazil v prestížnej ankete Drum&Bass Arena’s Album Of The Year 2015. Mefjus však nezaspal na vavrínoch. Pomedzi účinkovanie na tých najväčších festivaloch vydal ďalšie EP Footpath/Leibniz v spolupráci s Insideinfo. Podobný úspech zaznamenali aj s EP Pulsation/Talisman. Skvelý track Clock off vyprodukoval spolu s Phaceom.

 

Nasledovali EP Blitz a remixovaný album Emulation,na ktorý prispeli Ed Rush či Audio.

 

Najnovšie EP, očakávané celou dnb komunitou, ktoré vydal spolu s Emperorom nesie názov Sanity Check 2. Už teraz je jasné, že tracky Dissuade alebo SMPL do svojich setov zaradia najväčšie mená neuro scény. Kombinácia tvorby Mefjusa a Emperora je jednoducho geniálna.

 

Released April 2018, ‘Manifest’ is the sound of Mefjus 2.0. After several years in the studio wilderness, exploring the dark science of song structure, musicality and textural contrasts, ‘Manifest’ captures a new mindset for Mefjus. Raw, energetic, playful and subversive, ‘Manifest’ is the most personal, diverse and daring body of work to date. Not so much as reminder of why he occupies such a unique position in drum & bass but a straight-up statement of intent.
So now you know. And knowledge is power.