NU:TONE

Dan Gresham aka Nu:tone, je zástupcom významného anglického labelu Hospital records od roku 2003 a odvtedy je aj jedným z najvplyvnejších producentov na scéne.

Udalosť na ktorej Nu:Tone zahrá tu

Začiatky kariéry

Jeho tracky si požičali do svojich setov mnohé známe mená od LTJ Bukema až po  Sub Focus. Od začiatku kariéry sa o svojich nápadoch radil so svojim bratom Mattom,ktorý produkuje pod menom Logistics. Ich prvá spolupráca siaha do roku 2004, keď ich prvý spoločný release „On & On“ zastrešila značka Hospital.

Jeho samostatný debutový album  „Brave Nu World“ uzrel svetlo sveta v roku 2005. O dva roky neskôr ho nasledovala nahrávka „Back Of Beyond“, ktorá bola kritikmi označená ako

„dokonalé spojenie gradujúceho junglist funku schladené melodikou sedemdesiatych rokov“.

Dan ako jeden z pilierov crew  Future Sound Of Cambridge v roku 2008 priviedol do štúdia svojho mladšieho brata. Spolu s ním a Commixom vyprodukovali „Future Sound Of Cambridge 3“. V tom istom roku vyšlo aj jeho LP „Medical History“.

Poklona od The Guardian

Začiatkom roka 2010 priviedol hudobný svet do varu, keď vyšiel jeho 12“ release „Hyper Hyper”. Tretí štúdiový album na seba nenechal dlho čakať. Skvelý audio vizuálny koncept „Words + Pictures” bol prijatý verejnosťou výborne a o jeho vzhľade sa zmienil aj The Guardian.

V Hospital records chceli, aby ľudia album nie len počuli, ale aby sa im do pamäti vryl aj vizuálne. S týmto cieľom vytvorili cover albumu, ktorý pre použitie na You Tube rozkúskovali a ku každej skladbe priradili jeden detail z tohto obrazu. Je to jednoduchý, avšak efektívny trik, ktorý vzbudil veľkú pozornosť hlavne na sociálnych sieťach.

Nu: tone je však aj majstrom remixov, a každý z nich zaručene poteší. Z tých známejších spomenieme Adele „Rolling In The Deep” , Emeli Sande  „Heaven” či Zed Bias „Something about this“.

 

Éra Nu:Logic pokračuje

V priebehu roka 2013 spolupracoval a produkoval s bratom, a pod spoločným menom Nu:Logic vydali LPčka „Morning Light“ a „Everlasting Days“. Nasledoval ich spoločný album „What I’ve Always Waited For“, ktorý dokonale vystihuje podstatu vydavateľstva Hospital a ponúka melodický drum and bass s dušou.

Na jeseň v roku 2014 vydal svoj štvrtý štúdiový album. Nakoľko má za sebou bohatú produkčnú históriu a v mnohom je pre svojich kolegov autoritou, vie citlivo zachytávať minulosť v spojení s novými trendami. To všetko premietol do LP „Future History“.

Tento rok v lete sa však vrátila bratská úderka, aby spojila svoje kreatívne sily a zrodil sa ich druhý spoločný album „Somewhere Between The Light“. Ako jedni z prvých zástupcov zvuku vydavateľstva Hospital, Nu:Tone a Logistics najviac ovplyvnili žáner liquid a deep drum and bassu. Na albume  nás preto neprekvapia éterické prechody, silné vokály, funkové prvky, avšak vítame aj exkurz do skrytých a neprebádaných zákutí tohto žánru. Priamo do srdca zasiahnu vokály Eda Thomasa (Driftwood) či Brendana Reillyho (Change or die).

13 trackov, ktoré sa na album dostali, vás prenesú rôznymi náladami. Nás nadchla spolupráca s LSB v tracku Sepia či pecka Strut v spolupráci s Other Echoes, ale právom je zlatým klincom albumu spolupráca s The Nextmen Our nights.

Na albume nájdete regular verziu, dočkala sa však aj VIP verzie:

 

Ostatný mix pre Frictiona a jeho show na BBC Radio 1