TECHNIMATIC /Shogun Audio/

 

Hudobne bohatý, emocionálne nabitý a povzbudzujúci drum&bass je trademarkom dvojice Pete Rogers a Andy Powell aka Technimatic, ktorí spojili sily v roku 2007 ako dovtedy samostatne produkujúci umelci Technicolour a Komatic. Po releasoch vo vydavateľstvách Technique, Viper, Critical, Hospital a Spearhead, v roku 2012 podpísali kontrakt so sesterským labelom Shogun Audio - SGN:LTD, ktorému šéfuje DJ Friction.

Ako sa k drum&bassu vlastne dostali a čo bolo impulzom, aby začali produkovať svoje vlastné tracky? Odpovedal Andy.

Chodil som na party od 15tich rokov, sledoval som DJov, ako si nosia vybavenie a myslel som na to, že to by som chcel v živote robiť. Chodil som do hudobných obchodov, zbieral plagáty, potom som si kúpil prvé gramce a každý piatok som počúval jungle na Radio 1. Boli to vzrušujúce časy, lebo ja a moji kamaráti sme boli ako v nejakej tajnej spoločnosti. Všetko však zmenil Bukem a zlatá éra liquid funku, ktorá nastúpila s Hospital records a menami ako High Contrast, Logistics, Nu:Tone a Commix. Toto bolo podnetom pre moju vlastnú produkciu. Andy (Komatic)

 

Až do roku 2008, kedy vydali svoj prvý track Preacher, nebolo jasné, čo ich v budúcnosti čaká. Od tohto momentu však ich kredity rástli a ich liquidom naplnený, farbistý drum&bass, sa stal súčasťou viacerých už spomínaných labelov. Dôležitým prelomom bol remix LTJ Bukemovho tracku Music, o ktorý sa postaral Technicolour.

Veľmi nás ovplyvnili LTJ Bukem a vydavateľstvo Good Looking. Kľúčovými inšpiráciami sú však pre nás ľudia ako DJ Shadow, Chicane, Gill Scott Heron, Massive Attack, Steve Reich.

Shogun Audio rýchlo spozoroval ich potenciál, čoho dôkazom bolo EP Intersection, ktoré  Friction aj Mistajam pretlačili v BBC Radio 1 a patrilo k najúspešnejším releasom Shogunu.

V roku 2014, už ako plnohodnotní členovia Shogunu, absolvovali turné po celom svete v doprovode tých najlepších DJs elektronickej scény. V tomto roku debutovali s albumom Desire Paths, ktorý bol vrelo prijatý kritikmi a dostal vysoké hodnotenia od portálov Resident Advisor, Mixmag, Solid Steel, Thump ho dokonca zaradil do Top 50 najlepších albumov roka. Poskytli na ňom svoj vlastný pohľad na liquid funk, soul a dance floor. Čerešničkou na torte a maximálnym docenením ich snahy a talentu, bolo víťazstvo v Drum&Bass Awards 2014 v kategórii Najlepší album.

Na otázku, kde čerpajú inšpiráciu, sa rozhovorili takto :

Je to sranda, lebo vždy to príde z takého miesta, ktoré ani nečakáte. Inšpirácia nás prepadla počas turné po Austrálii a Novom Zélande, ale aj doma v UK. Vždy, keď zahráme nejakú dobrú party, naplní nás to energiou a inšpiráciou, pretože len ľudia vám pripomenú, prečo to vlastne robíte. Ale stane sa, že nám niečo napadne aj keď iba tak sedíme, pozeráme sa na nočné mesto, keď sme s našimi blízkymi alebo sme na vystúpení nejakého umelca. Skutočne to ide zo všetkých strán, len sa tomu treba poddať, lebo inšpirácia, ktorú nevyužijete, vás bude prenasledovať a ovplyvňovať, až kým ju nevypustíte. Takže teraz sa nechávame ovplyvňovať všetkým, na čo narazíme.

S podporou uznávaných osobností hudobného éteru akými sú Friction, Annie Mac, Mistajam, Gilles Peterson či  Rob da Bank, pokračovali s nadšením vo svojej produkcii a rok 2015 priniesol ďalší skvelý počín, EP Flashbulb.

Ich dlhoočakávaný druhý štúdiový album Better Perspective uzrel svetlo sveta v roku 2016. Krásne vyskladaný album, pozostávajúci z 12 trackov, sa rovnako ako prvý, dočkal uznania po celom svete. Vyšiel aj v deluxe verzii. Svojou troškou naň prispeli Zara Kershaw, Maiday či Jono McCleery.

Svoj pohľad na ich tvorbu poskytli na EP Technimatic Remixed mená ako Break, LSB či Alix Perez. Práve jeho remix tracku Hold on a while, je dokonalou fúziou toho, čo Shogun aktuálne distribuuje do uší nadšencov liquid a deep drum&bassu. Trošku ráznejší remix tracku Bristol, ktorým prispel Break, je skvelým oživením soundu dua Technimatic.

Leto 2017 sa tiež nieslo v znamení energického remixu Addicted (Seba).

 

Ich zatiaľ posledným počinom, ktorým zavŕšili rok 2017, je remix Dexcellovho tracku Scattered Memories.

Už teraz sa tešíme, čo ich tvorba prinesie v roku 2018. Isté však je, že tú doterajšiu vám naservírujú 13teho apríla  v Subclube!

Viac na FB udalosti