TEDDY KILLERZ ohlasujú debutový album na RAM Records!

 

Teddy Killerz, chlpaté ruské trio strávilo dlhý čas osamote v štúdiu. Na svetlo sveta posledný rok vychádzali len v prípade dôležitých vystúpení či releasov a teraz, keď prišiel čas oznámiť vydanie ich debutového albumu pod názvom Nigtmare Street.

15 trackov, na ktoré si počkáme do jari budúceho roka, vydajú pod hlavičkou RAM Records. Chalani nám opísali ako tento dvojročný proces vývoja a tvorenia prebiehal.

Na prvých trackoch sme začali pracovať takmer pred 2 rokmi. Stále sme ich prerábali, až do momentu, keď sme s nimi boli úplne spokojní, aby zneli sviežo a súčasne. Nechceli sme len zbúchať dokopy tých 12 – 16 trackov, ktoré sme vyprodukovali. Našim cieľom bolo, aby to tvorilo jednotný celok a pripomínalo príbeh.“

 

A to sa im aj podarilo. Tento príbeh dráždi všetky zmysly drum and bassom, ktorý má charakter, energiu a tiež umeleckú stránku. Bohatú inštrumentálnosť, ťažké gitary, filmové prvky, vokály, ktoré strhnú davy. Album nás pohltí jump upom 23. storočia až po melodické multižánrové vibrácie.

Album reprezentuje takmer všetky štýly, ktorým sa venujeme“, vysvetľujú TK, ktorí sú povestní tým, že zmixujú všetko od dnb cez glitch po dubstep. „Na albume sme nepoužili všetko, čo sme vytvorili, zdalo sa nám, že by sme tým mohli vytočiť veľa ľudí. Snažili sme sa predovšetkým presadiť drum and bass, ale veríme, že ľudia príjmu aj naše experimenty s inými žánrami. Tiež veríme, že dnb tracky si užijú, aj keď neznejú tak, ako naše staré releasy.

A majú pravdu. Album neznie ako nič, čo doteraz Teddy Killerz vyprodukovali. Dva roky tvrdej precíznej práce priniesli seriózny debutový album. Prvý singel môžeme očakávať v novom roku, dovtedy máte ideálnu príležitosť nové tracky počuť exkluzívne v sete, ktorý Teddy Killerz zahrajú už 16. decembra v MMC.

ramslovakiateddykillerz