URBANDAWN /Hospital rec. Brazil

Do obľúbeného vydavateľstva Hospital Records sa ku viacerým zvučným menám hlási aj najnovší prírastok menom Felipe Wrechiski, známy ako Urbandawn. Rodený Brazílčan sa svojej hudobnej kariére venuje už 14 rokov a o tom, že jeho hudba je kvalitatívne vysoko svedčí aj fakt, že počas svojho dlhoročného pôsobenia sa venoval klasickej, ale aj populárnej hudbe, či bubnom a študoval na jednom z najuznávanejších hudobných inštutútov v Južnej Amerike, Audio Engineering IAV.

Urbandawn si plní svoj hudobný sen nielen produkciou skvelého drum and bassu, ale aj prácou pre rôzne legendárne štúdiá ako napríklad “A Voz Do Brasil”, kde vytváral epické soundtracky pre kiná a vysielanie. Jeho práca plná vždy aktuálneho a kvalitného zvuku bola viditeľná na platformách ako ESPN, HBO a Redbull, čo posunulo jeho produkciu na ešte vyššiu úroveň.

 

 

Pozornosť známeho labelu Hospital Records upútal v roku 2012 vďaka svojmu debutovému releasu “Astrolabe”, ktorý sa nachádza aj na kompilácii “Hospitality 2012”. Vďaka jeho znalostiam z viacerých žánrov si ho onedlho odchytili aj v Med School a track inšpirovaný rodnou Brazíliou sa čoskoro stal súčasťou albumu “New Bool 014”. Jeho drum and bassové zručnosti sme mohli vidieť aj v obrovskej kompilácii “Hospitality 2015” s perfektným singlom “Warpdrive”.

Meno Urbandawn už pozná aj nejeden známy producent. Ich pozornosť upútal napríklad svojim zaujímavým a kvalitným remixom tracku “Clouds Cross Skies” z dielne Fred V & Grafix´s, ktorý sa stal súčasťou ich albumu “Unrecognisable”. Svoje hudobné diela, ktorým nechýba jeho charakteristický touch vydáva nielen na Hospital Records, ale aj na vydavateľstvách Focuz, či Bad Taste Recordings. Medzi jeho najpozoruhodnejšie výsledky patrí vysoko uznávané EP “Words To Say / Torus”, ktoré si našlo uznanie u producentov ako DJ Marky, Sabre, LTJ Bukem, ale aj u  samotného zakladateľa Hospital Records, Tonyho Colmana.

Nebojíme sa tvrdiť, že jeho budúcnosť je viac než pestrá a ešte bude určite zaujímavá. A my sa už neskutočne tešíme na to, ako si počas svojho EUROPEAN TOUR 2017 urobí zastávku aj na Slovensku, 5. mája v Subclube!

>>>FB EVENT<<<